Listopad 2010

Tak už jenom chaty :-)

30. listopadu 2010 v 13:56 | Vrael
Ták, hlásím, že základní změny proběhly. Je nový layout (snad se líbí), rozcestníky v menu a trošku poupravené různé popisy, u ras pak přibylo, na jaké straně se nachází. I registrace prošla změnou :-) Teď už se musím vrhnout na předělání těch knih na shoutboardy, takže to možná bude blbnout, musíte vydržet. Ještě vás chci upozornit, aby jste kontrolovali RPG informace (Ostatní). Tam se budou nacházet informace o akcí, cvičení Jezdců, rpg čas a zpravodaj, který nás seznámí s tím, co se v rpg odehrálo poslední dobou.

A ještě taková prosba. Každý mi pod tenhle článek napište, na jakou stranu se řadíte. Dobro, zlo nebo neutralita? Samozřejmě se vaše postava průběhem času může změnit a přejít z neutrality na zlo, a tak podobně. V takovém případě mi kdyžtak dáte vědět :-)

RPG

30. listopadu 2010 v 13:54 | Vrael
RPG datum: Květen 1357, Alagaëského letopočtu
RPG Akce: Žádná není naplánovaná

Cvičiště u Ellesméry: Žádný výcvik Jezdců není naplánován.


Aktuální zpravodaj: -Registrace

30. listopadu 2010 v 13:43 | Vrael
Zaujal tě náš klub a chceš se k nám přidat? Přečetl/a sis všechno pořádně, včetně pravidel? Pak tedy vyplň následující údaje a pošli je na mail Alagaesia-RPG@email.cz


× Jméno postavy
Je jedno, jaké si vymyslíš, musí ale zapadat do fantasy světa na úrovni středověku, jakým Alagaësie je. Ber na vědomí, že co jiná rasa, to jiný typ jmen - elfové mají rozdílná od lidí, trpaslíci od elfů, atd. A tvé jméno musí být originální! Tzn. že jména z Harryho Pottera, Twilight a tak podobně neberu.

× Datum narození postavy
Vymysli si jakékoliv, jakýkoliv věk. Ale zase si uvědom, že třeba takoví elfové jsou dlouhověcí, stejně jako trpaslíci a jiné rasy. Takže klidně můžeš překročit tu lidskou stovku a přesto bude tvá postava celkem mladá.

× Rasa postavy
Vyber si z těchto ras. Upozorňuju ale, že třeba takoví kočkodlaci nebo i Stínové jsou poměrně vzácnou záležitostí, a tak ti nemusí být postava schválena.

× Strana
Teď si musíš vybrat, jakou cestou se osud tvé postavy bude ubírat. Dobro, zlo nebo zůstaneš neutrální?

× Profil postavy
Ano, neobejde se to bez profilu. A co by měl obsahovat? Popis, povahu a životopis tvé postavy. Upozorňuju, že čím více se rozepíšeš, tím lépe. Registraci proto neuspěchej a raději si nejprve promysli svou postavu.

× Obrázek
Pošli odkaz na obrázek, který znázorňuje tvou postavu. Není to povinná položka, ale je lepší obrázek mít. Dobré je hledat třeba tady nebo tady.

× Kontakt
Email nebo icq. Nebude zveřejněno, je to jen pro adminstvo, abysme vás v případě potřeby mohli kontaktovat.

Neutralita

30. listopadu 2010 v 13:35 | Vrael
Těm, co se rozhodli nepodporovat ani jednu ze stran, je jedno, co se kde děje. Nezúčastňují se bojů, raději žijí stranou od ostatních. Hlavně, aby oni i jejich rodiny byly v pořádku a do ničeho se nezapletli.
Jsou ovšem i tací, kteří chvilku donášejí jedné straně, chvilku zas té druhé. Záleží jen na tobě, jak uspořádáš svůj vlastní život v řadách nezaujatých tvorů.

Strana zla

30. listopadu 2010 v 13:33 | Vrael
Tak ty chceš jít ve stopách temnoty a zla? Proč ne. Jde ti především o to, zbavit Alagaësii osob, které mají moc a vliv. Zároveň chceš získávat svou vlastní moc a respekt a nebojíš se kvůli tomu i zabíjet. Jsi hluboko v duši věrný osobě, která svým stoupencům slibuje lepší časy... Zrádnému Jezdci Galbatorixovi.

Strana dobra

30. listopadu 2010 v 13:31 | Vrael
Vybral sis, že budeš sloužit dobru. To znamená, že tě aktuální rozepře mezi mocnostmi Alagaësie znepokují, ty chceš totiž především mír. Jsi ochotný jít do boje za mír v Alagaësii a případně i položit život ve jménu dobré věci. Podporuješ všechny osoby snažící se udržet v zemi mír, řešíš však zásadní problém... Komu můžeš v téhle komplikované době skutečně věřit?

Strana dobra má několik mocných hlav, které vedou své stoupence a bojují za mír. Za lidi je to král Alagaësie Armë, za elfy král Evandar, za Jezdce Vrael a za trpaslíky král Dûngrh.

Erumeldir Alaric Andaer

30. listopadu 2010 v 12:34 | Vrael |  Lidé
Erumeldir

Jméno: Erumeldir Alaric Andaer
Datum narození: 26. února 1317
Rasa: Člověk
Strana: Neutralita


Erumeldir je vysoký tmavovlasý muž se svalnatou postavou. Má dlouhé hnědé vlasy po rameny a jasně modré oči, které kontrastují s jeho tmavší pletí. Nosí strniště. Dolní ret je plnější než ten horní, což je u něj taková jeho zvláštnost. Má symetrickou tvář.

Alaric je shovívavý muž, který je částečně uzavřený do sebe. Má rád svou sestřenici, se kterou žije a zároveň se o sebe a o svoji sestřenici stará. Má lehký smysl pro humor, který používá jen málokdy, je to spíše vážný člověk a vše bere realisticky.


Členové

29. listopadu 2010 v 20:59 | VraelPřečti si

29. listopadu 2010 v 20:54 | Vrael
Všechny zde uvedené odkazy byste si měli před registrací řádně pročíst.Reforma

29. listopadu 2010 v 16:17 | Vrael
Oznámení
Hodlám udělat "menší" přeformování blogu. Vylepšovat, vymýšlet, a tak podobně. A dát do kupy to, co jsem za posledních pár dní zameškala, protože jsem neměla čas ani chuť. Hlavní body této "reformy" se týkají hlavně chatů - z návštěvních knih pozvolna přejdeme na ShoutBoardy. Mají výhodu, že se po půl minutě samy obnovují, jsou přehlednější a budou vypadat mnohem lépe, než knihy. Zároveň se některá místa musí trošku předělat, aby souhlasila s historií Alagaësie.
Pokud tedy nebude občas něco fungovat, tak se nezlobte, bude to jen dočasně.

Sé onr sverdar sitja hvass! :-)

Chrpochmel Drd

18. listopadu 2010 v 19:58 | Vrael |  Trpaslíci
Jméno: Chrpochmel Drd
Datum narození: 15.6. 1506

Je to trpaslík, který měří cca 1 metr. Má středně dlouhé hnědo-šedivé vousy. Je velmi milý. Je dokonce proslaven tím, že je milý. Je to upřímný, hodný, někdy trochu záhadný, ale skvělý přítel. Má hodně kamarádů s kterými tráví hodně času v hospodě. Miluje pivo. Je taky velmi chytrý i přesto že je často opilý, tak mu to opravdu velmi pálí. Vždy nosí takovou zvláštní čepici. Říká se, že pod ní nosí nějakou věc, o které nikdy nikomu nepověděl a která pro něj hodně znamená.

Živí se zpracováváním diamantů, drahokamů a polodrahokamů. Dělá z nich ozdoby, šperky a nebo je samotné prodává. Sám si je hledá a baví ho to. Zažil v životě už mnoho skvělých okamžiků. Sice žije sám, ale daleko na severu žije jeho rodina. Nechce děti ani manželku, vyhovuje mu život jaký žije.

Doplnění slovníku, propagace, dotaz + dodatek k RPG pravidlům

18. listopadu 2010 v 17:56 | Vrael
Oznámení
Byl doplněn slovník Starověkého jazyka. Doposud tam totiž byly pouze slovíčka z Eragona a Eldesta, tudíž jsem tam dopsala i ta z Brisingra.

Co se týče hraní. Zatím nemáme příliš členů, tudíž je hraní takové nezáživné. Až bude dost lidí, tj. aspoň deset aktivních hráčů, začnou nějaké pořádné akce, slibuju. Ovšem nejdřív musíme někde sehnat ty hráče. Takže pokud víte o někom, kdo by se k nám chtěl přidat, tak ho sem nalákejte, případně si dejte odkaz na klub na vaše webovky, atd. Předem díky :-)

A nakonec ten dotaz. Nejsem si jistá, jestli je všechno dobře vysvětleno, co se týče ras, rpg, atd. Takže pokud se vám zdá, že je něco nepřehledné, nebo někde chybí nějaká důležitá informace, tak mi to prosím dejte vědět pod tenhle článek. Eka eldur ono.

A k rpg pravidlům jsem dopsala něco, co tam chybělo. A sice odstaveček o odchodech a příchodech na chat, tak si ho prosím přečtěte.

Co je Alagaësia RPG

18. listopadu 2010 v 17:19 | Vrael
A RPG
Vítej, poutníče!


Možná se teď ptáš, kam jsi se to dostal. Zadáním adresy www.alagaësia-rpg.blog.cz jsi překročil hranice reality a vstoupil jsi do fantasy světa zvaného Alagaësia.

Tento blog je založen na principu RPG hraní. To znamená, že si vytvoříš svou postavu, za kterou následně budeš hrát. Rpg nám dává možnost zažít něco, co v reálném světě není možné - v našem případě je to kouzlení, setkání s draky, velkolepá dobrodružství a mnoho dalšího.

Tento rpg klub je inspirován Odkazem Dračích jezdců (tedy knihami Eragon, Eldest a Brisingr), který napsal Christopher Paolini. Mohou se tu tedy objevovat jména některých postav zmíněných v knize, stejně tak jako jsou z knihy převzaté veškeré názvy míst, včetně mapy Alagaësie.

Důležité je říci, že náš klub je svým způsobem originální, tudíž nekopíruje žádný jiný klub. Ano, podobných Alagaësií už bylo, ale všechny z časů, ve kterých se odehrávají knihy. My se časově nacházíme několik století před Eragonem a Safirou, v době, kdy Dračí jezdci byli na vzestupu a čekal je krutý pád. O tom ale více najdeš v Historii.

Doporučuju ti, aby sis přečetl všechno, co je pod kolonkou "Přečti si" a až pak odesílal registraci. Najdeš tam mnoho užitečných informací a předejdeš tak zbytečným dotazům.
Levely

17. listopadu 2010 v 16:15 | Vrael
Tyto levely se týkají pouze Jezdců a jejich draků. Žádný učený totiž z nebe nespadl, a tak na začátku své cesty jsi vždycky ten, který nic neví a musí se učit. Jezdci mohou své levely zlepšovat častým hraním a účastí na lekcích, jež se budou konat v Ellesméře, nebo si mohou najít jiného Jezdce, který je alespoň na úrovni Šrur'tugal a byl by ochotný je učit. Levely draků Jezdci zvyšují krmením v jejich profilu.

Yolanda

14. listopadu 2010 v 17:47 | Vrael |  Elfové
Yolanda

Jméno : Yolanda
Datum narození: 10.6.1260
Rasa: Elf
Strana: Dobro


Yolanda je vzhledem docela obyčejná elfka. Tudíž je vysoká, štíhlá, má zašpičatělé uši a lehce sešikmené oči, prostě typycké rysy elfů, kterých si na ní každý hned všimne. Její černé vlasy jí spadají někam do půlky zad, avšak většinou je má spletené v copu nebo nějak jinak upravené. Málokdy si je nechává rozpuštěné. Oči mají tmavou barvu, něco mezi tmavě zelenou, hnědou a někdy se zdají až černé. Na očích vždycky poznáte, jestli vám lže a nebo říká pravdu, jelikož jsou upřímné. Někdy, pokud nedává svou radost najevo přes úsměv, pobaveně či radostně jí jiskří v očích. Nos je takový obyčejný, ani malý, ani velký, prostě tak akorát. Spodní ret má o něco plnější než ten vrchní. Většinou má rty stažené do neurčité linky, ovšem sem tam je zkroutí do polovičního úsměvu.
Oblečení má většinou v barvách lesa, tudíž hnědé, zelené či šedivé. Někdy si na sebe obleče obyčejné šaty, jindy tuniku a kalhoty. Záleží na náladě či na tom, jestli jde jen na procházku a nebo se chystá někam cestovat. Většinou u sebe ještě nosí dýku, kterou má zavěšenou v pouzdře u pasu.

Yolanda je docela nedůvěřivá a ohledně neznámých lidí i odměřená. Může se někdy jevit i chladně a nepřátelsky, ovšem taková není. Pokud jí někdo lépe pozná, zjistí, že je docela milá a přátelská osoba. Ašak Yolanda si nepřipouští k tělu moc osob, a když už, tak spíše elfy než obyčejné lidi. Yolanda je samozřejmě velmi mrštná, rychlá a když jde, ani to neslyšíte. Také je dost zručná, vynalézavá, všímavá a chytrá.

Yolanda se narodila elfce Tanalyn a elfovi Erinolovi. Jako o každé elfské dítě, i o ní bylo velice dobře postaráno. Když povyrostla do určitého věku, začala se více zajímat o magii a o všechno kolem ní. Postupem času se i magii naučila používat, ale příliš často nekouzlí, myslí si, že osoba, která stále jen kouzlí, časem zlenivý. Když byla dítě, strašně moc jí fascinovali draci a to jí zůstalo až do dnes. Má k nim úctu a vždycky, když se s nějakým drakem setká, nemůže z něj pořádně spustit oči. Jinak Yolanda neměla příliš zajímavý život, nic zvláštního se v něm nedělo. Prostě poklidně vyrostla v Ellesméře se svými rodiči, ale teď žije již sama. Ani se moc nezajímá o to co se děje mezi lidmi či Dračími jezdci, avšak kdyby si měla vybrat, na jakou stranu se dát, rozhodně by byla pro klid a mír.


Zar'roc

9. listopadu 2010 v 14:27 | Vrael |  Draci
ZarrocBarva: Černá, žluté oči
Pohlaví: Samec
Vylíhnut: 5.3. 1357
Stádium: Dospělý

Wither Salamander

8. listopadu 2010 v 18:11 | Vrael |  Dračí jezdci

Wither
Jméno: Wither Salamander
Datum narození: 5. dubna 1341
Rasa: Dračí jezdec
Strana: Dobro
Level: Novic
Drak: Zar'roc
Meč: Zatím nemá


Je to 16 let starý kluk, tmavší pleti a umně vypracované tváře, s ostrými rysy, která je ověnčena černými havraními vlasy. Nos, který rozděluje tvář, je malý a opatrně vsazen mezi dvě uzké oči, připomínající jeho původ daleko za Alagaesií. Mají hnědou hlubokou barvu a vyzařuje z nich dětská zvědavost a a bezstarostnost. Tělo je dobře vypracované, taky otcovy tvrdé tréninky, které je nucen postupovat, jeho tělo zocelují. I když je tak malý, dobře ovládá meč. Není sice žádný mistr a dospělý člověk by ho porazil snadno, není trouba, který by se ještě pořezal. Je naivní a lehce arogantní povahy, ale nevadí to, protože dokáže být silný spojenec. Je snadné ho zviklat, a proto má sklon se přidat ke straně, která více nabídne. Na sobě nosí modrou lněnou tuniku a koženou vestičku s přeskami, na kterých má uchycený mečík, a vak s přívěskem ve tvaru dračí hlavy. Nosí také dlouhé úzké černé kalhoty a vysoké kožené boty. Občas nosí rukavice a na krku úzký proužek kůže s prstenem, se zeleným kamenem jako přívěšek.. Miluje všelijaké doplňky a co najde hned sbírá. V jeho sbírce naleznete vše od kůstek zvířat až po zlaté mince a knoflíky, co našel po cestách. Nejdrachží je však černá dračí šupina. Již od dětství je veden k tomu stát se Dračím jezdcem, a jelikož ho draci fascinují hodlá otcovo snažení dodržet.

Narodil se v rodině kočovníků, kteří se už před dlouhými lety usídlili v Alagaësii. Jeho otec, který nebyl nikdy vážený, však chtěl aby byl jeho syn vyjímečný. Začal ho pod záminkou bytí a krutých trestů cvičit. Chtěl, aby se stal Dračím jezdcem. Wither sílil a vštěpování se na něm osvědčilo, nebyl drzý a nad svými vrstevníky vynikal. A navíc začal milovat boj. Jako malý se však často potuluje po městě a jelikož je jeho rodina kočovná, přesidlovali z jednoho města do druhého. Nyní jsou v Urû'baenu, kde se Wither učí zacházet s mečem. O Dračích jezdcích slyšel, a proto chtěl být tímto vyjímečným ještě víc. Rozhodl se změnit svůj osud a pokud možno stát se jím.

Seznam členů

8. listopadu 2010 v 18:01 | Vrael
Alexis Lesílines
Amy
Eleanor
Erumeldir Alaric Andaer
Feya Elären
Hirabi
Chrpochmel
Kiba
Lickkren Shadowsong
Mia
Nikaw
Rosrët Farinäll (V)
Tera
Thea Mahtiel de la Túrevarno
Vrael Farinäll (V)
Wither Salamander (V)
Yolanda (V)
Zuko le Feu---
Dračí Jezdci
---
Elfové
---
Lidé
---
Ra'zakové
---
Stínové
---
Trpaslíci
---
Urgalové
(V)    Vypravěč