Dračí jezdci a jejich draci

2. listopadu 2010 v 20:40 | Vrael

Draci

Draci
Jsou to tajemní tvorové. Dávají Jezdcům neuvěřitelnou sílu a moc, sami ale nevědí, jak to dělají. Nikdo netuší, jak rozsáhlé mají draci schopnosti. Draků, kteří žijí divoce, už je tak málo, že ani nestojí za zmínku. Většina draků se rozhodla sloužit Dračím jezdcům, a dávají jim snesená vejce. Ta se uchovávají v Dračím chrámu na Vroengardu, kde čekají na svého Jezdce. Dráček se nevylíhne nikomu jinému, než Jezdci, kterého si vyvolil, a dokáže ve vejci setrvávat nekonečně dlouho. Vejce má zpravidla tutéž barvu, jakou mají následně šupiny vylíhnutého dráčete. Osoba, která se vylíhnutého draka jako první dotkne, se stává Dračím jezdcem. Malí dráčci neumí chrlit oheň, neumí létat a neumí se svým Jezdcem sdílet myšlenky. Dokáží pouze lovit - už od narození jsou to masožravci a jako malí potřebují neustále jíst, pak rychle rostou. Draci se většinou naučí chrlit oheň nejdříve když dospějí k šestému měsíci života a jsou schopni létat. Draci jsou nesmrtelní tvorové, jejich život lze ukončit pouze smrtí jejich Jezdce.


Dračí jezdci

Dračí jezdci
Dračím jezdcem se člověk nemůže jen tak stát. Má to určené v osudu. Traduje se, že pokud se Jezdci narodí dítě, zdědí jeho dar a až přijde čas, také se mu vylíhne drak. To však není potvrzené, je ale pravda, že mladí lidé, jejichž rodič je Jezdcem, mají mnohem větší šanci se Jezdcem stát také.
Nicméně hodně mladých i starších lidí i elfů putuje každoročně do Dračího chrámu na Vroengardu, kde pokoušejí své štěstí a tráví nějaký čas s dračími vejci, aby zjistili, zda nepatří mezi vyvolené. Málokdy se ale stane, že se drak vylíhne, protože našel v jednom z nich svou spřízněnou duši.
Pokud je tomu tak, jakmile se Jezdec dráčete dotkne, utvoří se mezi nimi silné pouto. Jezdec je od té chvíle schopný vnímat drakovy pocity a svede kouzlit, zpočátku je ale slabý a i sebelehčí kouzla ho vyčerpávají. Později, až drak poporoste, stane se i Jezdec silnější a s drakem bude schopen komunikovat myšlenkami. Je velmi důležité, aby se Jezdec se svým drakem sžil a oba byli schopni bojovat jako jedna bytost. To však může trvat neuvěřitelně dlouho. Říká se, že Jezdci, kteří si dokonale rozumí se svými draky, dokáží bezproblémově bojovat z jejich ocasu.
Na ruce, kterou se Jezdec dotknul dráčete, se mu objeví stříbřitá značka, symbol Jezdců - Gedwëy ignasia. Skrz ní proudí magie.
Jezdec zlepšuje své schopnosti tréninkem. Kouzla však nejsou všechno - musí umět i zacházet s mečem. Jezdcům jsou speciálně kovány meče, jejichž ostří mají stejnou barvu, jako šupiny draka. Takové meče často bývají mocné a magické a proto si zaslouží jména.
Kouzla Dračích jezdců mají zpravidla charakteristickou barvu - stejnou barvu, jakou má jejich drak. Jezdci kouzlí pomocí Starověkého jazyka.
Ani Dračí jezdci bohužel nejsou nesmrtelní. Žijí sice podstatně déle, než lidé, a svým věkem se mohou vyrovnat elfům, nebudou tu však věčně. Proto ani jejich draci nežijí věčně - zemře-li Jezdec, zemře s ním i drak. Pokud však zemře drak, Jezdec žije dál, ačkoliv jeho moca síla už nikdy nebude tak velká.
Dračí jezdci sídlí na ostrově Vroengard, v pevnosti Dorú Areaba. Hodně jich ale přebývá i v Ellesméře.


Pokud se chceš stát Dračím jezdcem, pak zajdi do Dračího chrámu a zkus své štěstí.

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama