Historie

2. listopadu 2010 v 17:11 | Vrael
Draci společně s trpaslíky obývali Alagaësii ještě dříve, než přišli lidé, ba dokonce ještě dříve, než přes moře připluli první elfové. Byli jednou z prvních ras obývajících naši zemi. Žili v klidu a míru, což jim ale nemělo být dopřáno na dlouho.
Když se do Alagaësie dopravili první elfové, započaly rozbroje, které začaly sílit s příchodem lidí. Vše vyvrcholilo, když mladý elfský lovec zabil jednoho z draků. Tak započala krvavá válka mezi těmito rasami, táhnoucí se dlouhá léta. Válka s draky, která se do našich dějin zapsala pod názvem Du fyrn skulblaka.
Válka byla tak krutá a ničivá, že elfům i drakům začalo hrozit vyhynutí. Naštěstí se ale objevil nadějný elfský mladík jménem Eragon, který se s jedním z draků spřátelil. Drak mu dovolil nasednout na hřbet a společně vzlétli k oblakům, aby učinili mezi elfy a draky příměří.
Zabralo to, obě rasy se nakonec usmířily. Když se navíc ukázalo, že spojení s drakem dává Eragonovi moc kouzlit, dává mu sílu a mnoho dalších výhod, byl ustanoven řád Dračích jezdců. Draci ročně dávali elfům dvě až tři vejce, aby vzniku řádu napomohli. Později do této dohody mezi draky a elfy byli zapojeni i lidé.
Dračí jezdci se stali správci země, měli zabránit, aby už nikdy nedošlo k podobnému masakru, jako byla Du fyrn skulblaka. Udržovali chod země, bránili ji před zlem a byli to ti největší kouzelníci, jací se kdy po Alagaësii procházeli. Pod jejich vládou země vzkvétala.

My se teď nacházíme několik století po vzniku řádu Dračích jezdců, v době, kdy se jimi zavedený systém začíná hroutit. Jezdci mezi sebou začínají bojovat o moc, ničí se navzájem. A kdesi v jejich řadách možná číhá někdo, kdo chce jejich slabiny využít... Někdo, kdo možná v budoucnu bude stát za jejich pádem. V čele té skupiny Jezdců, kteří chtějí zachovat v zemi klid a mír za každou cenu, stojí Vrael, třetí vůdce Dračích jezdců. Na druhé straně, mezi těmi, kteří chtějí veškerou moc pro sebe, se začíná proslýchat jméno Galbatorix. Je jen na nás, jaké utvoříme dějiny Alagaësie.
Tento klub se inspiroval sérií knih Odkaz Dračích jezdců, neboli Eragon, Eldest a Brisingr, jejichž autorem je Christopher Paolini. Pokud jsi knihy četl/a, pak jsi ve výhodě :-)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama