Levely

17. listopadu 2010 v 16:15 | Vrael
Tyto levely se týkají pouze Jezdců a jejich draků. Žádný učený totiž z nebe nespadl, a tak na začátku své cesty jsi vždycky ten, který nic neví a musí se učit. Jezdci mohou své levely zlepšovat častým hraním a účastí na lekcích, jež se budou konat v Ellesméře, nebo si mohou najít jiného Jezdce, který je alespoň na úrovni Šrur'tugal a byl by ochotný je učit. Levely draků Jezdci zvyšují krmením v jejich profilu.


Levely Jezdců

0 level - novic; to znamená, že umíš jen základní kouzla, jako je podpálení ohniště pomocí brisingru. Zkrátka taková kouzla, co ti neseberou příliš energie. Bojuješ spíše mečem, než kouzly, a musíš se ještě hodně zdokonalovat.

1 level - pokročilý novic; stále zvládáš pouze jednoduché kouzlení, ale zlepšuješ se a máš více sil a zkušeností.

2 level - učeň; jsi na úrovni, kdy Eragona opustil Brom. Tzn., že jsi prošel základním výcvikem Jezdce, znáš základ všeho, co potřebuješ vědět. Máš za sebou část zvanou tuatha du orothrim, tedy zmírnit hlupákovu hloupost.

3 level - pokročilý; sílíš a tvoje zásoba Starověkého jazyka se mírně rozšiřuje, stejně ale jednáš zbrkle a kdejaké složitější kouzlo by tě mohlo bez problému zabít. V lecčem se ještě stále nevyznáš.

4 level - Šrur'tugal; konečně jsi pořádným Jezdcem. Zvládáš skoro jakékoliv kouzlo bez větší námahy, složitější používání magie však ještě neznáš. Znáš Starověký jazyk velmi dobře. Sílíš jak rozumově, tak fyzicky.

5 level - Argetlam; Zvládáš jakékoliv kouzlo, i ta složitější. Ještě si ale nejsi jistý ve zvycích Jezdců a nejrůznějších formalitách. U svých nepřátel získáváš respekt, máš vliv a tvá kouzla se šíří jako morová nákaza.

6 level - Ebrithill; Dosáhl jsi úrovně, na které se nacházel Oromis. Jsi moudrý a zdatný jak v kouzlení, tak v boji s mečem. Tvé znalosti převyšují znalosti všech ostatních. Bez problémů všechno zvládáš. Jsi mistr ve svém oboru. Stojíš pevně na nohou a víš, co od života očekávat.


Levely draků

0 level - Dráče; Malý drobeček velikosti kočky, co se právě vyklubal z vejce. Potřebuje stále jíst, aby rostl a sílil. Zároveň potřebuje trávit hodně času se svým Jezdcem.

1 level - Starší dráče; Drak, který je zhruba velký jako poník. Stále potřebuje jíst, aby rostl, sílil a správně se vyvíjel. Umí se dotknout Jezdcova vědomí a poslat mu své pocity, zatím ale nekomunikuje myšlenkami. Ani létat neumí.

2 level - Mládě; Drak, který se velikostí vyrovná zhruba koni. S Jezdcem už umí komunikovat jednoduchými myšlenkami. Pouto mezi Jezdcem a drakem sílí. Mládě umí neohrabaně létat.

3 level - Dorostenec; Drak, který svou velikostí už přesahuje koně. Ve vzduchu se pohybuje celkem obratně, dokonce už unese Jezdce, ne však na dlouho. Není ještě tak silný, aby s osobou na svém hřbetu překonával větší vzdálenosti. Teprve se učí manévrovat. Komunikace s Jezdcem je už však bezproblémová. V tomto věku jsou draci často plní různých mouder a rad, ale také jízlivosti.

4 level - Dospělý; Drak v plné síle. Obratný, silný, moudrý. Ve vzduchu se pohybuje bezproblémově, unese i více osob, než jednoho Jezdce. Menší draci dosahují velkosti přinejmenším menšího domku. Mladší dospělci se právě naučili chrlit oheň.

5 level - Bjartskular; Záleží na jedinci, jak bude velký, nicméně draci, kteří dosáhnou tohoto stádia, jsou často větší než dům. Svoje schopnosti dotáhli do dokonalosti. Někteří dokáží chrlit oheň i několik minut. Jsou moudří a stále rostou, jejich růst nikdy nekončí.


 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama