Rasy

2. listopadu 2010 v 17:57 | Vrael
Něco málo o rasách, které se na Alagaësii nacházejí a za které můžete hrát. Dračí jezdci a draci mají svůj vlastní článek, poněvadž je to trošku složitější kapitola.

Elfové

Elfové

Žili po celé Alagaësii, ale poslední dobou se začali seskupovat v lesích Du Weldenvarden, kde založili elfské hlavní město Ellesméra. Jsou to tvorové, kteří jsou velmi úzce spjatí s přírodou. Uctívají ji a rozumí jí jako nikdo jiný. Proto jsou to vegetariáni. Jsou mezi nimi i kouzelníci, někteří velmi silní, jiní slabší. Ale i ti slabší by se dokázali vyrovnat Jezdci. Elfové jsou štíhlí, ale neuvěřitelně silní a mrštní. Mají ostré rysy - mírně sešikmené oči a zašpičatělé uši jsou pro ně charakteristické. Dožívají se vysokého věku - i několika století. Se všemi rasami žijí víceméně v míru, i když urgaly a trpaslíky nemají příliš v lásce.
Strana: Dobro


Lidé

Lidé

Jsou takoví, jaké je všichni dobře známe. I mezi nimi mohou být kouzelníci, je to ale vzácnost a lidští kouzelníci jsou poměrně slabí. Pokud se ovšem stane člověk Dračím jezdcem, je to jiná pohádka.
Strana: Libovolná


Trpaslíci

Trpaslíci

Mají své tradice a zvyky, které jsou pevnější, než kterákoliv skála. Stáhli se proto do hor, aby ostatní rasy nenarušovaly jejich způsob života. Trpaslíci umí skvěle pracovat s kovy a kamenem, jsou to opravdoví mistři a v tomto směru se jim nikdo nevyrovná. Vzhledově jsou to robustní postavičky vysoké zhruba do pasu dospělého člověka. I oni žijí déle než lidé, ne ale o moc. Jsou to nebojácní bojovníci.
Strana: Dobro


Urgalové

Urgalové

Tato rasa ještě donedávna stála na straně Dračích jezdců, ovšem poslední dobou se začíná přiklánět k těm mocichtivým Jezdcům. Pravděpodobně se s nimi dá lehce manipulovat. Jsou to vysoká monstra, mající rohy. Jsou to dobří bojovníci, silní a těžce porazitelní. Jeden urgal prý vydá za pět dobře vycvičených lidských vojáků.
Strana: Zlo


Stínové

Stínové

Ačkoliv stojí černokněžníci tradičně na straně zla, jsou to Stíni, kdo jsou jedněmi z neobávanějších bojovníků v celé Alagaësii. Všeobecně se ví, že kdykoliv se Stín objeví, přijde s ním i zkáza a smrt. Jejich hrůzuvzbuzující zjev ještě umocňuje pronikavý pohled, díky němuž vidí mnohem lépe než ostatní ať už ve dne či v noci. Stín, mnohem silnější než člověk, je výborný v boji meči ale také v kouzlení. Říká se, že ovládají některé z nejzkaženějších druhů magie včetně nekromancie. Většina Stínu vzniká nehodou. Černokněžníci ovládají mnoho duchů, aby plnili jejich příkazy, někteří z nich jsou však zkažení a zlí. Občas se povolaní dochové stávají silnějšími než černokněžník a pak ztrácí kouzelník svou vůli a žije pod kontrolou svých bývalých sluhů. Když někoho ovládnou, už jej nikdo neopustí. Právě proto je tak těžké Stíny porazit. Stín lze zabít pouze probodnutím srdce.
Strana: Zlo


Ra'zakové

Razakové

Bytosti zla. Nikdo neví, odkud do Alagaësie přišli. Jejich vzhled je různý, rozhodně na ně ale není hezké pohledět. Jsou to znetvořené bytosti, které vraždí bez slitování. Sídlí v Helgrindu a létají na monstrech zvaných lethrblaka.
Strana: Zlo


Kočkodlaci

Kočkodlak

Kočkodlaci jsou v Alagaësii vzácností. Jen málokdy se ukazují před ostatními rasami. Většinu času tráví v podobě větší kočky s hustou a roztřepenou srstí, dlouhýma tesákama a jasnýma moudrýma očima. Občas se ale promění do podoby malého človíčka. Jsou velmi moudří a působí, jako by znali všechno na světě, možná tomu tak i je. Pokud si někoho oblíbí, udílí mu rady, často ale mluví v hádankách.
Strana: Libovolná
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama