Rosrët Farinäll

7. listopadu 2010 v 18:46 | Vrael |  Dračí jezdci

Rosrët

Jméno: Rosrët Farinäll
Datum narození: 18.10. 1349
Strana: Dobro
Level: Pokročilý novic
Postavení: Syn vůdce
Drak: Hírador
Meč: Zatím nemá


Rosrët je vysoký jako každé osmileté dítě, nijak svou výškou nepřesahuje vrstevníky. Je štíhlé a drobné postavy, stále však sílí a roste. Má podlouhlé blonďaté vlasy, které ale začínají s přibývajícím věkem hnědnout. Jeho oči jsou velké, hnědé, tudíž pravděpodobně po matce. Kdežto po otci sdědil zbytek svého vzhledu, jako by byl jeho zmenšenou kopií.
Ros nosí nejčastěji takové oblečení, které mu je pohodlné, což představuje volné haleny a kalhoty a pohodlné boty. Nutno podotknout, že je jeho oblečení často zašpiněné od různých her. Jak se však sluší na syna nejvýše postaveného Jezdce, občas je navlečen do vskusně vypadajícího šatstva, to pokud se musí objevit jinde než v kruhu přátel. Doplňky nenosí, jen na levé ruce má tenký proužek kůže, který slouží zřejmě jako náramek. A na pravé dlani se mu leskne gedwëy ignasia.

Vzhledem k tomu, že je Rosrët stále ještě bezstarostné dítě, tak se tak i chová. Je zvědavý, příliš nehledí na svou bezpečnost a často se pouští do probádávání různých koutů země, ačkoliv to může být nebezpečné. Ovšem uhlídejte dítě s drakem, že. Čas od času je i drzý, ale rozhodně ne nijak nafoukaný. Je přátelský a milý.

Ros se narodil vůdci Jezdců Vraelovi a jeho ženě. Svou matku ale nikdy nepoznal, protože zemřela při porodu. Vychovává ho tedy otec a daří se mu to. Rosrëtova minulost není dlouhá, tudíž ani není nijak zajímavá. Snad jen moment, kdy se mu vylíhl drak.
To ho jednou otec vzal v rámci pracovních záležitostí do Dračího chrámu. Brával ho tam i předtím, ale tentokrát měl Rosrët poprvé možnost nahlédnout až k dračím vejcím. A to se mu stalo osudným - jedno vejce, modré, se hned na místě začalo klubat. S vervou se z něj vyprostil malý modrý dráček, který neváhal ani chvíli a dotkl se překvapeného a zmateného chlapce čenichem. Rosrëtovi se na dlani objevila stříbřitá značka a tak se ukázalo, že se stal dalším Dračím jezdcem. Pravděpodobně ten dar sdědil po otci.
Teď se s Híradorem pouští do soukromých dobrodružství, protože je ještě moc malý na to, aby se učil bojovat nebo nějak složitěji kouzlit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama