Vrael Farinäll

7. listopadu 2010 v 15:46 | Vrael |  Dračí jezdci

Vrael

Jméno: Vrael Farinäll
Datum narození: 25.3. 1328
Strana: Dobro
Level: Ebrithill
Postavení: Vůdce Jezdců
Meč: S bíloustříbrnou čepelí, pojmenován Argetpöw

Vrael je průměrně vysoký, nijak zvlášť mohutný muž. Má široká ramena, ale v žádném případě nepůsobí jako hromotluk. Pravda, svaly mu ovšem nechybí. Povětšinou má své tmavě hnědé vlasy krátce střižené, jen málokdy dorostou délky zhruba jednoho palce. Pokud se tak stane, jsou nepatrně zvlněné a rozcuchané. Pod hustým obočím se nachází oči neurčité barvy - něco mezi modrou, zelenou a šedou. Jeho nos je velký tak akorát a mírně připomíná bambulku. Rty má plné a povětšinou roztažené do přátelského úsměvu. Tvář mu porůstá strniště. Má však několik rysů Dračího jezdce - nepatrně sešikmené oči a obočí a hlavně viditelně zašpičatělé uši.

Vrael nosí oblečení hodné jeho postavení - často jsou to zdobené tuniky, vesty, volné kalhoty a nízké pohodlné boty. Kolem pasu nosí silný opasek, na kterém je připevněno několik váčků s bylinkami a zbraně. Co se týče doplňků, nosí Vrael na krku safír, do nějž si ukládá energii. Na pravé dlani mu září stříbrná gedwëy ignasia.

Pověhově je Vrael kliďas, který nejprve přemýšlí a až poté jedná. To byla první věc, kterou se naučil, když procházel výcvikem. Rád se směje, dokonce i sám sobě, ale není příliš společenský, je to spíš introvert. Své pocity svěřuje pouze své dračici. Je cílevědomý a má silnou vůli, když si něco usmyslí, tvrdě si za tím jde. Chová se vyrovnaně a moudře. A přirozeně je to vůdčí typ.

Co se jeho minulosti týče, není příliš pestrá. Narodil se v Kuastě předchozímu vůdci Dračích jezdců a jeho ženě. Proto odmalička vyrůstal v přítomnosti draka a kouzel a předpokládalo se, že se i on jednou stane Jezdcem. Když mu bylo patnáct a jeho otec uznal, že je Vrael už zralý na to, aby zkusil své štěstí, vzal ho do Dračího chrámu. Už v tak útlém věku štěstí skutečně měl a vylíhla se mu bílostříbrná dračice, které dal jméno Tänn.
Nějaké tři roky žil v klidu, sžíval se se svou dračicí a pokoušel se nasbírat co nejvíce vědomostí, které by se mu později mohly hodit.
Pak byl ale drak jeho otce zabit v boji stínem, což jeho otce naprosto zlomilo a netrvalo dlouho, vůdce Jezdců zemřel žalem. To Vraela vrhlo do neznámého světa - najednou to byl on, kdo měl vládnout Jezdcům. A tak se tedy vlády chopil, s pomocí otcových starých dobrých přátel. Brzy se dostal na otcovu úroveň a získal si respekt ostatních Jezdců.
Ve svém osobním životě potkal krásnou dívku, to mu bylo pouhých jednadvacet. A netrvalo dlouho a oženil se s ní. O pár měsíců později se jim narodil syn, Rosrët. Bohužel, Vraelova žena zemřela při porodu, ani pomocí kouzel ji nedokázal zachránit. A tak kromě spravování země a řádu Jezdců musel ještě vychovávat synka.
Nyní sídlí v Dorú Areabě, ale často se svým synem pobývá v Ellesméře.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama