Thea Mahtiel de la Túrevarno

1. prosince 2010 v 16:16 | Vrael |  Dračí jezdci
Thea

Jméno: Thea Mahtiel de la Túrevarno
Datum narození: 13.6. 1341
Rasa: Dračí jezdec
Level: Novic
Strana: Dobro
Drak: Arcalimë
Meč: Zatím nemá


Thea vypadá o pár let starší než ve skutečnosti je. Její postava je štíhlá, měřící něco kolem 170-175 cm. Působí exotickým dojmem, který vyjadřuje její oblečení a opálení, možná i trochu šikmější oči. Thea má kaštanově hnědé oči mandlového tvaru, které lemují dlouhé, černé řasy. Její polodlouhé tmavé vlasy nosí většinou rozpuštěné, jen občas stažené do ledabylého drdolu či spletené do jednoho nebo dvou copů. Na pravém zápěstí má vytetované něco jako náramek. Její tělo hyzdí spoustu ran a šrámů z bitev, které většinou vyhrála. Její plné rudé rty má většinou schované za rudým šátkem. Dalo by je o ní říct, že je velice půvabná.
V oblečení na rozdíl od jiných žen dává přednost pohodlí než okouzlující róbě. Většinou ji uvidíte oblečenou do tuniky či haleny s většinou koženými nebo plátěnými kalhoty. Jen ojediněle ji uvidíte v dámských šatech. Do bitev si s oblibou obléká modro zelenou náprsenku a stejně zbarvené kraťasy. V období zimy nosívá přes oblečení plášť, který přes letní měsíce schovává v prostorném vaku, kde schovává veškerý svůj majetek. Boty nosí celý rok stejné: vysoké z kůže, zavázané koženou tkaničkou. Rudý šátek se stal pro typický, většinou ho má převázaný přes ústa, nebo schovaný v prostorném vaku.
Její útlý krk zdobí spousta přívěsků, každý z nich má svůj význam a smysl. Na obou rukách má připevněné náramky, nebo tenké provázky černé kůže. Své dýky má připevněné k botám, luk a toulec se šípy na hozené přes rameno a kopí, které dočasně vyměnila za meč má schované ve vaku.


Jak by se mohla chovat 16ti letá dívka zocelená bojem. Je těžké si ji naklonit, ale ne nemožné. Je podezíravá, výbušná, bojovná a odhodlaná. Než si někoho pustí blíže k tělu, nejdřív ho prověří. Skoro nikdy ji nezastihnete nepřipravenou. Jen tak vám něco nezapomene a všechno zlé se vám mnohonásobkrát vrátí, totéž platí i o dobru. Jediné co na ní je trochu jiné je horká hlava, nejdřív činí poté myslí. Tedy aspoň u většiny případů. Nikdy nic jen tak nevzdá bez boje. Dá se o ní říci, že má své osobité kouzlo, půvab a šarm.

Osud pro ni připravil nejednu tvrdou ránu. Thea se narodila Mahtyondovi a Annis de la Túrevarno,
jako jedináček v Dras-leoně. Její otec byl Dračí jezdec a matka elfka. Jen co se naučila chodit, což bylo kolem jejich 3 let, otec ji začal učit bojovat s malým dřevěným mečíkem. Mahtyondo byl bohužel často na cestách se svým drakem, když plnil své povinnosti Dračího jezdce, Annis učila Theu číst a psát. Časem se stále zlepšovala a začala cvičit s většími meči, dýkami a lukem s šípy. Ojediněle dostala do ruky kopí. Tři dny po jejích pátých narozeninách jí zavraždili matku. O tři roky později zabil Dračí jezdec na straně zla jejího otce. Od té doby to šlo s Theou z kopce. Rodiče jí zanechali domek, který prodala a vydala se do výpomoci bohatým pánům, když to s ní bylo nejhorší, živila se drobnými krádežemi. V deseti letech jí jeden z jejích pánů odkázal slušnou sumu peněz a od té doby žila Thea Mahtiel potulným životem. Zatvrzele bojuje proti zlu a ani jeden protivník dosud nevyšel z boje neporažen.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama